NAKLİYAT BELGELERİMİZ TİTİZ Nakliyat

evden eve nakliyat


 
 

BELGELERİMİZ

evden eve nakliyat


 

 
 


EVDEN EVE NAKLİYAT BELGELERİ

k1 belgemiz
K1 Nakliyat Belgeleri.

belge
Evden Eve Nakliyat Belgeleri.

 

 

Yetki Belgeleri


Evden eve nakliyat firmalarının eşya taşımacılığı hizmeti verebilmeleri için, Karayolları
Nakliye Telefonlarımız Genel Müdürlüğü tarafından tanzim edilen bir takım belgelere ihtiyaçları vardır. Taşımacılık yetki belgeleri olarak bilinen bu belgeler, taşıma sınıfı ve niteliğine göre ayrıcalık taşımaktadır. Oldukça geniş bir kapsamda incelenen bu belgelerin evden eve nakliyat firmaları tarafından nakliye özelliğine göre bulundurulması gerekenler aşağıdaki gibidir:

K1 Belgesi:

K1 belgesiNakliyecilerin alması gereken belgedir. Sadece kamyonet aracı olanlar için Yıldızlı K1 belgesi düzenlenir. Kamyon aracı olanlar ise şahıslarda 35 ton azami yüklü ağırlık, şirketlerde 110 ton azami yüklü ağırlığa sahip öz mal araç şartını tamamladıktan sonra alabilirler.

Yetki belgesi, sahibi olduktan sonra sorumluluk ve iyi takip gerektiren bir konudur. Çünkü belge sahibi olduğunuz süre içerisinde sürekli bakanlık ile ilişki halinde bulunmanız ve daha da önemlisi belgenizi alış şartlarına ait yeterlilikleri sürekli korumalısınız.

Tonaj şartını tamamlayarak belge alanlar sürekli bu tonajı elinde bulundurmalıdır. Şirketlerde sürekli 110 ton şahıslarda sürekli 35 ton azami yüklü ağırlığa sahip araç bulunmak zorundadır.

K1 Belgesi sahibi şirketlerden orta düzey yönetici belgesine sahip perosnel bulundurma mecburiyetleri vardır.

K2 Belgesi:

k2 belgesiUlaştırma Denizcilik Ve Haberleşme Bakanlığı tarafından verilen ve kendi işi ile alakalı taşımacılık yapan kamyonet – kamyon aracı olan bütün vergi mükelleflerinin alması gereken belgedir. Aracın cinsi ile yani kamyonet kamyon olması ile alakası yoktur.

Başvuranın bu aracı ne için kullandığına bakılarak düzenlenen bir belgedir. Yani kendi işinizin taşımacılığı için kullanıyorsanız K2 belgesi, bu araçla nakliyecilik yapıyorsanız K1 belgesi almanız gerekir.

K3 Belgesi:

k3 belgesiTicari amaçla ev ve büro-ofis taşımacılığı yapacakların alması gerekli belgedir.

Ticari olarak kayıt edilmiş eşya taşımaya mahsus araçlarla en az 45 ton azami yüklü ağırlığa sahip araç/lar şartını tamamlamaları gerekmektedir. Kayıt edilecek araçlar 20 yaşından büyük olamaz.

 
 


EŞYA DEPOLAMASI İÇİN EŞYALARINIZI ADRESİNİZDEN ALIYOR VE KAPALI KASA ARAÇLARIMIZ İLE DEPOMUZA GÖTÜRÜYORUZ.

ARDINDAN GÜVENLİ ve SİGORTALI DEPOLARIMIZDA İSTİFLİYORUZ...Fiyat Politikamız...
Ekspertiz elemanımızın tarafınıza sunacağı fiyatlar gerçek fiyatlardır.


 

evden eve nakliyat